Jdi na obsah Jdi na menu
 


Facundo Arana

12. 9. 2007

Facundo AranaObrazek

Datum narození: 31.3.1972

Místo narození: Buenos Aires,Argentina

Znamení: beran

Facundo Arana pochází z Buenos Aires, o herectví se zajímal už od patnácti let, kdy začal navštěvovat divadelní kurzy. Jeho herecký rozjezd zastavila rakovina, kterou se podařilo po více než roce zastavit. Na jeho další cestu k herectví měla velký vliv další Facundova láska - saxofon. Deset měsíců hrál ve stanici metra, kde si ho jednou všiml autor populárního televizního argentinského pořadu Canto Rodado a svěřil mu v ní první roli.

ObrazekPotom následovaly další - v telenovele Perla Negra (u nás uváděné pod názvem Perla) si zahrál jednu z vedlejších rolí a poté se objevil v celé řadě telenovel (např. Chiquitas, Divoký anděl, Buenos Vecinos), včetně jedné pro děti, až po telenovelu Yago, pasion morena (Yago, temná vášeň, u nás uváděnou jako Yago, syn džungle). Tato role mu přinesla velkou popularitu a také za ni získal izraelskou cenu pro nejlepšího herce. V poslední roli, kterou přijal v další telenovele s názvem 0Obrazek99 Central, není ani melancholickým mladíkem nebo svérázným domorodcem, ale členem speciální policejní jednotky. Facundo vedle herectví nezapomněl ani na svoji druhou lásku - hudbu.

S přáteli má bluesrockovou skupinu a rádi vystupují po nočních klubech. Facundo je stále svobodný a jeho koníčkem je surfování a off-road (terénní jízda v autě).

Telenovely:
Padre coraje (2004), 099 central (2002), YAGO,SYN DŽUNGLE (YAGO) (2001), Buenos vecinos (1999), DIVOKÝ ANDĚL (IVO) (1998), Zingara (1996), Chiquititas (1995 - 2001), Montaña rusa, otra vuelta (1995), Perla negra (1994)

Obrazek

Obrazek

Facunda Arana spolu s Natálií Oreiro